Projekt: rok w kosmosie

Rekord przebywania na orbicie okołoziemskiej jest cenny dla badań oceniających, jaki wpływ na człowieka ma długie przebywanie z dala od ziemskiej grawitacji. Scott Kelly jest wyjątkowy także dlatego, że ma brata bliźniaka, Marka, i obaj wybrali karierę lotniczą, a później polecieli w kosmos. Ich ciała są na tyle podobne, że pozwalają na analizę porównawczą.

Wędrowcy

Chwilową nieciągłość w osnowie rzeczywistości wykorzystują Wędrowcy. Przenikając przez szczeliny w czasoprzestrzeni, mogą być Audytorami lub Kreatorami określonej teraźniejszości. Opowiada Margo.

Lista backingtrack

BISHOP BAND’its Przypominam „Bandyci” o próbie 14.04.2019 w Toruniu. Widzę pełen skład! Mojżesz – zabierz swoje wiosło i wszystkie możliwe graty pod stopę! Ogrywamy w 1-ej kolejności: „Doctor, doctor”, „The zoo” i „Jak malowany ptak”. Teksty tutaj. A tutaj tekst do nowego kawałka. Muzyka jest. Trzeba tylko zrobić aranż. „Peter Gunn” „Doctor, doctor” „I hate […]

Henoch „wiecznie żywy” (cz.1) – Grzech Aniołów/Spisek.

Oto przypowieść moja: I zobaczyłem cuda będące na chwałę jego. A jeden [cud] był czarny jak noc nieprzenikniona, jak kamień ale w formie piękniejszy od każdego kamienia i w mocy nieprzenikniony i na chwałę Pana zasługujący. Bo tylko jego dłoń mogła go trzymać i potędze jego służyć. I drugi [cud] raz jak kamień i raz […]

Materia versus antymateria

Skoro antymateria jest jak odbicie lustrzane materii, to dlaczego Wszechświat pełen jest materii, a nie antymaterii? Eksperymenty pokazują tylko nieznaczne różnice między materią i antymaterią. Te największe różnice jednak ciągle umykają.