Webmastering

Na skróty:
Projektowanie>>  Rejestracja>>  Administracja>>  Grafika>>  Mobilne>>  SEO>>  Szkolenia>>  Ceny>>

Ważne! Ze względu na zachowanie właściwej, wysokiej jakości prac przy projektowaniu, kodowaniu, szacie graficznej oraz aktualizacji treści witryny internetowej usługa webmasterska jest realizowana wyłącznie na terenie miasta Bydgoszcz i jego okolic. Klienci zamiejscowi mogą korzystać z naszej usługi na zasadach REMOTE WORK – po uprzednim wyrażeniu zgody na wyłącznie zdalną obsługę bez możliwości bezpośredniej konsultacji.

Projektowanie stron internetowych. – Projektujemy i wdrażamy strony internetowe oparte o systemy CMS: Joomla!, WordPress , z wykorzystaniem najnowszych aktualizacji oprogramowania oraz możliwością ingerencji w kod źródłowy (rekomendowane). Wyjątkowo, na odrębnych zasadach, istnieje możliwość zamówienia kodu witryny działającej w hipertekstowej wersji (x)html5/css/js po uprzednim, gruntownym przeanalizowaniu możliwości takiego rozwiązania.

Domeny, serwery, hosting. – Dla klientów nie posiadających jeszcze adresu „www” (zarejestrowanej domeny) przeprowadzamy proces rejestracji domeny o ustalonej nazwie u wybranego dostawcy usług – „nazwa.pl” (rekomendowane), home.pl, itd. oraz dokonujemy aktywacji usług hostingowych na wybranym serwerze.

Administracja serwisu. – Pełną obsługę administracyjną dla stron internetowych proponujemy tylko firmom nie posiadającym odrębnej komórki IT (small business) lub jednostkom organizacyjnym (stowarzyszenia, fundacje itp.) z wyłączeniem sklepów internetowych. E-sklepy ze względu na specyfikę działalności oraz wymagania dotyczące częstości aktualizacji i kontroli są przez nas brane pod uwagę, w ramach usługi webmasterskiej, w ograniczonym zakresie. Pełna obsługa administracyjna obejmuje: zaprojektowanie strony www, zarejestrowanie domeny na serwerze nazw, zarejestrowanie usługi hostingowej, kontrolę terminów opłat abonamentowych (domena/hosting), aktywację i konfigurację poczty e-mail, aktualizację treści strony, kontrolę działania oraz modernizacje kodu.

Obróbka graficzna. – W projektowanych stronach stosujemy grafiki dostarczone przez klienta. Jeżeli jednak klient nie posiada odpowiednio dostosowanych do wymagań stron www grafik lub nie jest w stanie ich dostarczyć (prawa autorskie, problem z funkcjonowaniem „starej” witryny, awarie nośników) proponujemy ponowne wykonanie odpowiednich materiałów w naszym zakresie. W takim wypadku obowiązkowe jest ustalenie dodatkowego terminu wizyty fotografa.

Wersja mobilna (mobile theme). – Wersja mobilna strony (strona responsywna) jest z założenia konfigurowania wraz z wersją „desktop”. Prawidłowe działanie strony za równo na komputerach stacjonarnych jak i na urządzeniach mobilnych (telefony, tablety) gwarantujemy jedynie wtedy gdy jest to strona oparta o system CMS. W stronach zbudowanych na kodzie (x)html5/css/js nie implementujemy wersji mobilnej.

SEO (search engine optimization). – Optymalizacja strony pod kątem wyszukiwarek (SEO) nie oznacza działań związanych z pozycjonowaniem strony. Jest to dostosowanie strony internetowej do jej odpowiedniego postrzegania przez wyszukiwarki internetowe, aby dana strona znajdowała się wysoko w rankingach wyszukiwarek. Nasze działania w zakresie SEO mają miejsce na etapie pierwotnego budowania treści strony. Na podstawie danych dostarczonych przez klienta i dzięki implementacji na stronie zaawansowanych narzędzi, budujemy odpowiedni zestaw opisów i słów kluczowych (tagów). Zapewnia to właściwe indeksowanie witryny w wyszukiwarkach sieciowych. Nie zajmujemy się pozycjonowaniem oraz zagadnieniami SEM (search engine marketing).

Kursy i szkolenia z CMS – „WordPress”. – W celu właściwego i pełnego wykorzystania budowanych przez nas witryn udzielamy wsparcia w postaci szkoleń w zakresie pracy z systemem CMS. Kurs w swoim zakresie zawiera:

zapoznanie z funkcjami programu „WordPress” w trybie pracy redaktorskiej (menu/architektura) ;
naukę edycji treści (tekst/grafika) w edytorze WYSIWYG html „TinyMCE Advanced” ;
lekcję z zasad dostosowywania systemu CMS do optymalizacji SEO. Praktyczne wstawianie opisów i tagów do treści strony ;
zasady ochrony antyspamowej i ochrony systemu CMS przed atakami hackerskimi.

Kurs zawiera 12 godzin lekcyjnych szkolenia rozłożonych na okres 2, 3 lub 4 dni.

WAŻNE! Za przygotowanie logistyczne szkolenia (miejsce, sprzęt komputerowy z dostępem do internetu, tablica, materiały pomocnicze) odpowiada ZAMAWIAJĄCY.

Ceny usług. – Ze względu na olbrzymią różnorodność oczekiwań klientów cennik jest każdorazowo dostosowywany do warunków jakie stawia klient.

Przykład zmówienia:
1. Witryna firmowa (wizytówka) oparta o 45 stron (start, o nas, oferta, formularz kontaktowy, mówią o nas (komentarze)) – 400,00* PLN. ;
2. Rejestracja domeny, zamówienie hostingu, konfiguracja poczty e-mail (jedna skrzynka) – 100,00* PLN (nie zawiera opłat abonamentowych dla dostawcy usług). ;
3. Szkolenie z CMS (1-5 osób) – 400,00* PLN. ;
4. Całoroczna administracja stron – 3600,00* PLN (300,00* PLN/miesiąc).
5. RAZEM – 1200,00* PLN (jednorazowo), dalej 11 x 300,00* PLN co miesiąc w ramach wykonywanej usługi.

* – ceny nie zawierają podatku VAT

W sprawie usług webmasterskich prosimy się kontaktować za pomocą formularza kontaktowego. W treści wiadomości prosimy koniecznie zaznaczyć kategorię „Webmastering” a w temacie wiadomości wpisać jaką usługą jesteście Państwo zainteresowani. W celu dalszego kontaktu prosimy koniecznie podać numer telefonu kontaktowego i nazwisko osoby wyznaczonej do kontaktu.

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY!