Współpraca

Współpraca to zdolność tworzenia więzi i współdziałania z innymi, umiejętność pracy w grupie na rzecz osiągania wspólnych celów, umiejętność zespołowego wykonywania zadań i wspólnego rozwiązywania problemów…

Na skróty:
Dołącz do nas>>  Linki>>  Banery>>

Chcesz i potrafisz pisać? Historia, nauka i technika to Twoje pasje? A może kochasz książki popularnonaukowe i filmy? Czy wreszcie masz wiedzę którą chciałbyś się podzielić lecz nie masz jak? W marzeniach piszesz treści które wszyscy czytają ale jak dotąd żadna redakcja Cię nie zatrudniła… Nie ma się czym pochwalić! Brakuje konkretnego portfolio… A może jest milion innych powodów dla których chciałbyś zaistnieć, pokazać się: hobby, pasja, potrzeba! Jeżeli tak jest a masz trochę czasu, jesteś przekonany „że możesz” a do tego jesteś osobą rzetelną i nie boisz się wyzwań – po prostu dołącz do nas. Poniżej lista miejsc które czekają na swoich „właścicieli”:

Redaktor nadrzędny (naczelny) – osoba odpowiedzialna za całość treści zamieszczanej w witrynie. Nie ogranicza to oczywiście możliwości do zamieszczania własnych artykułów, reportaży i wpisów.

Redaktor działu – osoba odpowiedzialna za konkretny dział, konkretną stronę np. „Technika” lub „SETI”. Nie oznacza jednak, że nie można pisać w innej tematyce.

Copywriter – dla osób nie lubiących szukania tematu za to śledzących newsy w zasobach internetu. Wstawiane krótkich, skompresowanych not dotyczących bieżących odkryć i wydarzeń.

Facebook manager – osoba odpowiadająca za właściwą prezentację witryny w socjalmediach, umieszczanie „zajawek” artykułów i kontakt z fanpage’em.

Grafik – dla kogoś kto chciałby popracować na rzecz wszystkich i zna się na podstawowej obróbce zdjęć – „Gimp”, „Adobe” lub inne kompatybilne oprogramowanie graficzne.

Webmaster CMS – opiekun strony odpowiedzialny za jej funkcjonowanie. Niezbędna znajomość podstaw PHP, CSS i HTML oraz zagadnień związanych z hostingiem.

Ważne!

Strona Paleoastronautyka.PL nie jest tworzona dla pozyskania dochodu. Witryna funkcjonuje na zasadach non-profit i nie wypłaca pensji osobom zaangażowanym w jej tworzenie.
W zamian za wykonaną pracę osobom ją wykonującym oferujemy możliwość potwierdzenia lub rozwoju swoich umiejętności redaktorskich i technicznych oraz współpracę w międzynarodowym zespole badaczy o udokumentowanym doświadczeniu.
Dodatkowo, osoby zaangażowane w tworzenie witryny otrzymują całkowicie darmowe wsparcie w zakresie nauki pracy z systemem zarządzania treścią (CMS) w architekturze rozproszonej, możliwość brania udziału w organizowanych sympozjach, zjazdach i konferencjach organizowanych przez A.A.S. R.A. i SETI, własny alias poczty – alias@paleoastronautyka.pl oraz możliwość stałego pogłębiania wiedzy.
Fundusze zgromadzone dzięki działalności Paleoastronautyki.PL (reklama, dotacje, sponsoring) są przeznaczone na jej dalsze funkcjonowanie i rozwój a także powołanie polskiego oddziału  A.A.S. R.A..


Osoby zainteresowane podjęciem współpracy w tworzeniu portalu Paleoastronautyka.PL prosimy o informację poprzez formularz kontaktowy  – koniecznie z zaznaczoną opcją „Współpraca” i wyszczególnionym stanowiskiem w temacie wiadomości.


Ruch internetowy to przepływ danych w Internecie. Zawiera się w nim m.in. ruch związany z usługami www, pocztą elektroniczną, sieciami P2P i stronami powiązanymi adresami domen. Jeśli prowadzisz strony firmowe, blog lub sklep internetowy zapraszamy do wymiany informacji o sobie.

Wymiana linków – Paleoastronautyka realizuje wymianę adresów domen na zasadzie podlinkowania słów kluczowych. Oznacza to, że właściciel strony, chętny do wymiany danych, wskazuje konkretne słowo które w tekście jest automatycznie zamieniane na wskazany adres URL. Dodatkowo, przy ustalonym słowie, po najechaniu kursorem, pojawia się „dymek” (pole tekstowe generowane komendą „title/html”) z dodatkowym tagiem: „Idź do:”. Mechanizm ten gwarantuje pojawienie się podlinkowanego słowa we wszystkich tekstach zapisanych na stronach naszej witryny.

W pokazanym przykładzie słowem kluczowym jest słowo „redakcja” a frazą (tagiem) wyświetlającym się po najechaniu kursorem: „Idź do:”. Kliknięcie powoduje oczywiście przeniesienie użytkownika na stronę o wskazanym adresie. Słowa podlinkowane są wyróżnione w tekście.

A co w zamian? Redakcja Paleoastronautyki.PL rozumie, że każda strona www rządzi się swoimi prawami. Oczekujemy równie poważnego i rzetelnego podejścia.Ze względu na możliwość powtórzenia się zadeklarowanego słowa kluczowego, wcześniej „zarezerwowanego”, w wypadku chęci nawiązania współpracy w wymianie adresów URL, prosimy o podanie kilku słów które mogą być linkowane. Prosimy o zaznaczenie które z nich mają być brane pod uwagę w pierwszej kolejności.

W sprawie wymiany adresów URL prosimy się kontaktować za pomocą formularza kontaktowego. W treści wiadomości prosimy koniecznie zaznaczyć kategorię „Współpraca” a w temacie wiadomości wpisać: „Wymiana linków”.

Wymiana banerów – Ze względu na fakt iż baner jest elementem graficznym i nie musi koniecznie współgrać z charakterem i kolorystyką strony, Paleoastronautyka.PL umieszcza wszystkie banery wynikające z wymiany jako slajdy w dynamicznie zmieniającym się oknie „MetaSlidera” – tak jak w menu „Polecane” na stronie głównej. „MetaSlider” jest „zagnieżdżony” na stronie „Współpraca” jako pierwszy element pod menu głównym. Czas wyświetlania każdego z banerów wynosi 3 sekundy. Wymiary graniczne to: szerokość: 850px i wysokość: 150px.

Najechanie kursorem na baner powoduje zatrzymanie ruchu w wyświetlaniu a kliknięcie przeniesienie na wskazany adres URL. W uzasadnionych przypadkach, jeśli wymiary i jakość baneru nie są zgodne ze standardem Paleoastronautyki.PL, istnieje możliwość dopasowania go (dodatkowa obróbka graficzna) przed umieszczeniem.

A co w zamian? Redakcja Paleoastronautyki.PL rozumie, że każda strona www rządzi się swoimi prawami. Oczekujemy równie poważnego i rzetelnego podejścia.

W sprawie wymiany banerów reklamowych prosimy się kontaktować za pomocą formularza kontaktowego. W treści wiadomości prosimy koniecznie zaznaczyć kategorię „Współpraca” a w temacie wiadomości wpisać: „Wymiana banerów”.

Ważne! Opisane powyżej zasady zamieszczania linków i banerów dotyczą jedynie „WYMIANY’ przy nawiązaniu współpracy. Linki i banery sponsorowane, ich działanie i sposób prezentacji na stronach są opisane w dziale „Reklama”.

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY! Redakcja